
Strenderpop 2025 – Veertien bands, één lange zomerdag van muziek en bier
Algemeen TexelTips Texel ActueelZet zaterdag 16 augustus met dikke, vette stift in je agenda, want Oosterend verandert die dag in een broeierige oase van gitaren, baslijnen en bier. Strenderpop keert terug, en zoals altijd is het recept even simpel als onweerstaanbaar: bandjes, bier en pure gezelligheid. Van 11:35 tot 20:50 uur dendert de muziek onafgebroken rond de iconische Muzieknis aan de Oranjestraat. Het beste nieuws? De toegang is helemaal gratis en de muntjes zijn nog jaren ‘90 stijl €1,75 per stuk.
Wie Strenderpop kent, weet: dit is geen doorsnee dorpsfeestje. Dit is een marathon van live-acts die elkaar in hoog tempo opvolgen, een staalkaart van lokale helden en eilandfavorieten, met af en toe een verrassende uithaal naar genres waar je oren van gaan gloeien.
Kick-off met beukende vellen
Om 11:35 uur trapt Jan Frans de dag af met een drumsolo die waarschijnlijk nog tot op De Hors te horen zal zijn. Vijf minuten pure energie, strak, hard en ritmisch als een stormvlaag. Daarna is het gas erop met Hans Hopman (11:45 – 12:10), singer-songwriter met een gouden oor voor melodie en een stem die net zo soepel als schurend kan zijn.
Van bloedzusters tot jazzvibes
De middag ontpopt zich als een feest van variatie. Duoette (12:25 – 12:50) brengt harmonieën waar je warm van wordt, terwijl Bloodsister (13:05 – 13:30) de versterkers open draait en een rauwe, gitaargedreven set neerzet.
Dan gooit Jazz Band Eline (13:45 – 14:10) het roer om met swing en finesse, gevolgd door de onmiskenbare groove van TX Jazz (14:25 – 14:50).
Strak en dansbaar
Na de lunchpauze (lees: tijd om bij de bar nog een Texels Skuumkoppe te scoren) maakt Phonetics (15:05 – 15:30) hun opwachting, strak als een Zwitsers horloge en minstens zo precies in timing. Roos Dros (15:45 – 16:10) neemt je mee in haar verhalen, klein en intiem maar met een presence die grootser aanvoelt.
Daarna: de vuige blues van Bluesselect (16:25 – 16:50), voor iedereen die van vettige riffs en scheurende mondharmonica’s houdt.
De avond gloeit op
Tegen de avond stoomt Tidal Wave (17:05 – 17:30) over het plein met een wall of sound waar geen golfbreker tegenop kan. Hip Shake (17:45 – 18:10) houdt het dansbaar, funky en gevaarlijk aanstekelijk. Dan is het de beurt aan Clobberin Time (18:25 – 18:50), een set voor wie zin heeft in pure energie en een beetje chaos.
Finale met flair
De laatste uurtjes van Strenderpop zijn altijd speciaal. Salty Strings (19:05 – 19:30) brengt een warme, folky vibe, New Skills (19:45 – 20:10) laat horen dat nieuw talent zich moeiteloos naast de gevestigde namen kan zetten. En dan, als de zon langzaam zakt, sluit The Fanclub (20:25 – 20:50) de boel af. Verwacht meezingers, verwachte én onverwachte wendingen, en een afsluiter die je nog weken in je hoofd hoort.
Wie praat alles aan elkaar? De altijd charmante Jan Bloem, die het publiek van begin tot eind meevoert.
Dus: trek je zonnebril op, laat je telefoon voor wat ‘ie is, en duik in de sfeer. Strenderpop is de plek waar je oude vrienden tegenkomt, nieuwe ontdekt en waar de muziek altijd net iets te hard staat — precies zoals het hoort.
