Gert-Jan Veenstra: De Slufter (olieverf op doek, 70 x 100 cm)
Gert-Jan Veenstra: De Slufter (olieverf op doek, 70 x 100 cm) Foto: Galerie Posthuys

Wintertentoonstelling in Galerie Posthuys

Cultuur TexelTips

Op vrijdag 20 december opent Galerie Posthuys in De Koog haar langverwachte wintertentoonstelling, waarin de kracht en schoonheid van kunst opnieuw tot leven komen. Tien gerenommeerde kunstenaars presenteren hier hun nieuwste werken, en de expositie belooft een unieke ervaring te worden voor kunstliefhebbers en gasten van het eiland die zich laten inspireren door de stilte en dynamiek van het winterse landschap.

De Noordzee als Muses: Een Theatrale Ode aan Land, Zee en Lucht

Een prominente rol in de tentoonstelling is weggelegd voor het thema Noordzee. Vier kunstenaars hebben zich laten inspireren door dit woeste, doch serene decor. Grietje Postma en Gert-Jan Veenstra kozen De Slufter als vertrekpunt: een natuurgebied dat de kracht van de zee in samenspel met het land belichaamt. Hun werken zijn doordrenkt van een natuurlijke stilte, waaruit het ritme van het landschap spreekt.

Marleen Bakker en Maurice Christo van Meijel brengen juist het ultieme strandgevoel tot leven. In hun doeken voeren wolken en golven een visueel spektakel op dat doet denken aan impressionistische meesters. Kleuren vervloeien, vormen ademen, en de wind lijkt bijna tastbaar. Hun werk nodigt de kijker uit om even stil te staan en op te gaan in het moment: een melancholische beleving van de Noordzee in al haar nuances.

De Tactiliteit van 3D: Brons, Klei en Keramiek

Naast schilderkunst vormen driedimensionale werken een essentieel onderdeel van deze wintertentoonstelling. Barbara de Clercq brengt bronzen vogels ten tonele, gestileerde vormen die de sierlijke vlucht en beweging van vogels in een haast tijdloze compositie vangen. Daartegenover staat het werk van Kathja Smits, wier keramische wandtableaus spelen met structuur, lichtval en kleur. Ze vormen poëtische vertellingen in materiaal dat zowel robuust als verfijnd is.

Ook Jeannet Klement en Wendy Limburg brengen klei tot leven. Zij experimenteren met nieuwe technieken en verrassende glazuren, wat resulteert in werken die uitnodigen tot aanraking en nadere beschouwing. Elk stuk ademt een zoektocht naar harmonie tussen het aardse en het experimentele.

Marieke Peters: Stilte in Lagen van Glas en Keramiek

De grote achterwand van de zaal is speciaal gereserveerd voor het werk van Marieke Peters. Haar schilderijen en objecten, opgebouwd uit verschillende lagen glas, keramiek en hout, nodigen uit tot contemplatie. Haar kunst vertelt verhalen die in stilte ontstaan, als een zachte fluistering van herinnering en melancholie. Dit is werk dat ruimte geeft aan de verbeelding en de ziel raakt.

Praktische Informatie

De wintertentoonstelling is te bezoeken in Galerie Posthuys aan de Brink 14 in De Koog, Texel. De galerie is tijdens de kerstvakantie alle dagen geopend, inclusief de feestdagen, van 11:00 tot 17:00 uur. Dit is uw kans om de winter op Texel te ervaren door de ogen van kunstenaars die met passie en precisie hun unieke visie delen. Een bezoek aan Galerie Posthuys is niet slechts een galeriebezoek, maar een reis door kunst, natuur en emotie – een onmisbare ervaring tijdens uw verblijf op dit bijzondere eiland.

Mis deze sfeervolle tentoonstelling niet en laat u betoveren door de kracht van kunst en de magie van de winterse Noordzee.

Grietje Postma: De Slufter (houtsnede, 42 x 62 cm)
Maurice Christo van Meijel: Noordzee (pasteltekening, 23 x 70 cm)
Barbara de Clercq: Strandlopertje (brons, 10 x 18 x 5 cm)
Marieke Peters: The feeling of wind in my face (fototransfer en glazuur op keramiek, 11 x 11 x 2 cm)

Van onze partners

Foto's van Texel

Eten & Drinken

Winkelen

Texel Tips

Texel Actief

Texel Actueel